Blog

Home/Новини/Вперше пацієнту імлантовано склепіння черепа, надруковане на 3D принтері

Вперше пацієнту імлантовано склепіння черепа, надруковане на 3D принтері

Вперше у світі нейрохірург Dr. Bon Verweij з University Medical Center Utrecht успішно замінив 22-річній жінці склепіння черепа пластиковим трансплантатом, виготовленим за допомогою технології 3D-друку.Пацієнтка страждала захворюванням, при якому потовщується кісткова тканина, в першу чергу черепа. Стискання головного мозку проявлялось сильним головним болем, втратою зору і, врешті, порушенням координації рухів. Порушення інших важливих функцій мозку було лише питанням часу і могло спричинити смерть хворої. Таким чином, оперативне втручання ставало неминучим, але до цих пір не було ефективних підходів в лікуванні таких пацієнтів.

Dr. Bon Verweij виконав операцію разом з хірург-ортодонтом Dr. Marvick Muradin. Перш ніж провести таке втручання, хірурги набули досвіду в реконструкції та тривимірному друку часткових імплантів черепа. У деяких випадках , наприклад, при набряку мозку після травми, доводиться тимчасово видаляти частину черепа, щоб зменшити тиск на мозок. Вилучена частина пізніше трансплантується повторно або замінюється на штучний імплантат.

Зазвичай, імпланти формували вже в операційній вручну, але вони не завжди добре фіксувались і потребували тривалої підгонки. Тепер же можна використовувати 3D друк , щоб ці фрагменти мали належну форму та надійно фіксувались. Цей підхід має значні переваги не лише з косметичної точки зори, а й тому, що у пацієнтів швидше відновлюються функції мозку, в порівнянні з старими методами.

Таким чином, з допомогою австралійської компанії “Anatomics”, що спеціалізується на 3D-друку, Dr. Bon Verweij використав отримані раніше знання і досвід, щоб замінити повністю склепіння черепа. Через три місяці після операції у пацієнтки повністю відновився зір, у неї немає більше скарг на головні болі і вона повернулась до роботи.

University Medical Center Utrecht тепер в змозі допомогти й іншим пацієнтам з такими проблемами. Цей метод також може бути використаний для реконструкції черепа у людей з іншими дефектами кісток, що були серйозно пошкоджені в результаті нещасного випадку або через пухлину.

https://www.youtube.com/watch?v=IXcz3OdHSHk

 

Джерело: UMC Utrecht