Blog

Home/Новини/В Україні мають намір створити Національне агентство з трансплантації

В Україні мають намір створити Національне агентство з трансплантації

В Україні мають намір створити Національне агентство з трансплантації. Відповідну ініціативу підтримали Міністерство охорони здоров’я України, Європейський директорат з якості лікарських засобів (EDQM), охорони здоров’я та питань трансплантації, Національний інститут хірургії та трансплантології ім. Шалімова та Всеукраїнська рада по захисту прав та безпеки пацієнтів.

Як повідомив на круглому столі в прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГА-Бізнес-Інформ віце-президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік, протягом двох тижнів буде затверджено остаточний текст меморандуму. “Після узгодження тексту меморандум буде підписаний”, – заявив він. За словами Найштетіка, головні завдання на сьогодні – створення Національного агентства з трансплантації України, адаптація та імплементація європейських протоколів і європейських норм в Україні, підготовка фахівців для роботи в цій сфері в Україні”.

Як зазначив керівник відділу трансплантації та хірургії печінки Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова Олег Котенко, підготовка транспланто-координаторів створення служби транспланто-координації та Нацагентства дозволять системно підійти до питання організації трансплантації. “За короткий час можна отримати позитивний результат, враховуючи досвід Хорватії, Молдови, які за останні три-чотири роки зуміли різко збільшити кількість і якість своїх трансплантацій”, – підкреслив він.

Представники Європейського директорату заявили, що можуть надати інструкторів, які допоможуть навчити українських транспланто-координаторів. “Ми готові надати необхідні консультації щодо вдосконалення законодавчої бази з питань трансплантації в Україні та підготовки кадрів , а також зі створення Національного організаційно-координаційного центру трансплантації”, – зазначив голова Комітету експертів з питань трансплантації EDQM, генеральний директор італійського Національного центру трансплантації Алессандро Коста.

За словами директора Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Руслана Салютіна, одним з першочергових завдань на сьогодні є створення системи, яка могла б керувати трансплантаційними центрами, а також організовувати соціальну рекламу.

ЛIГАБiзнесIнформ – 01.11.2013