Blog

Home/Новини/Успішна ксеногенна трансплантація стовбурових клітин людини SCID-свиням

Успішна ксеногенна трансплантація стовбурових клітин людини SCID-свиням

Дослідники з Університету Міссурі показали, що у нової лінії генетично модифікованих SCID-свиней можливе приживлення ксеногенних трансплантованих клітин без ризику відторгнення.Команда дослідників Bond Life Sciences Center імплантувала людські плюрипотентні стовбурові клітини спеціальній лінії свиней, розроблених професором Randall Prather. За допомогою генетичних маніпуляцій були створені свині з імунною системою, яка дозволяє прийняти ксеногенні трансплантати без відторгнення. Після введення донорські стовбурові клітини продовжують функціонувати у цих тварин. Вчені сподіваються, що це сприятиме новим відкриттям у галузі біології стовбурових клітин.

Багато дослідників вважають за краще проводити дослідження на свинях, тому що вони більш анатомічно схожі на людину, ніж інші тварини, наприклад, миші та щури. Свині набагато ближче за розміром і пропорціям до людини і мають подібні патологічні прояви захворювань. Вивчення терапевтичного потенціалу трансплантатів різних типів стовбурових клітин людини на таких генетично-модифікованих свинях дозволить більш точно вивчити механізм їх дії при різних захворюваннях і попередити можливі ускладнення.

Стаття “Engraftment of human iPS cells and allogeneic porcine cells into pigs with inactivated RAG2 and accompanying severe combined immunodeficiency” опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences .

 

Джерело: MU News Bureau