Blog

Home/Новини/Трансплантація нирки більш ефективна, ніж гемодіаліз на дому

Трансплантація нирки більш ефективна, ніж гемодіаліз на дому

У порівнянні з тривалим і частим гемодіалізом на дому, трансплантація нирки може дозволити пацієнтам з нирковою недостатністю успішно лікуватись та жити довше, але при цьому збільшується ризик госпіталізації протягом першого року після операції. Такі результати дослідження, що опубліковані в Journal of the American Society of Nephrology.

Отримані результати підтверджують необхідність заохочення трансплантації для потенційних кандидатів, які отримують домашній гемодіаліз, але вони також показують, що тривалий і частий гемодіаліз на дому забезпечує гарні результати для пацієнтів.

Численні дослідження показали, що пацієнти з нирковою недостатність можуть отримати безліч переваг від гемодіалізу на дому, який робиться частіше і на більш тривалий проміжок часу, ніж зазвичай в спеціалізованих центрах діалізу. У той час, як дослідження показують, що звичайний гемодіаліз в центрах не настільки ефективний, як трансплантації нирки, було неясно, як співвідноситься інтенсивний гемодіаліз на дому з трансплантацією.

Дослідники Karthik Tennankore (Dalhousie University) та Christopher Chan (University of Toronto) з колегами провели дослідження з метою порівняти тривалий  і частий домашній гемодіаліз (принаймні 16 годин/тиждень) з ефективністю трансплантації нирок. Їх дослідження включало 173 пацієнтів, що перебували на домашньому гемодіалізі, та 1517 реципієнтів нирки, які отримували лікування в період між 2000 і 2011 рр. в канадському медичному центрі.

Серед основних висновків:

–          Хворі з трансплантатом нирки мали на 55-61% (залежно від типу донорів) знижений ризик ниркової недостатності або смерті протягом дослідження, в порівнянні з пацієнтами, що перебували на тривалому і частому гемодіалізі на дому

–          Ризик та тривалість госпіталізації були вищі для деяких пацієнтів з трансплантацією нирки до року після операції, але нижчі в довгостроковій перспективі, в порівнянні з пацієнтами на діалізі.

Дане дослідження вказує на необхідність пропаганди трансплантації нирки серед пацієнтів, які отримують тривалий та частий домашній гемодіаліз, навіть якщо він дає позитивний результат.

Таким чином, на сьогодні трансплантація нирки є найбільш ефективною формою замісної терапії ниркової недостатності. Проте, діаліз буде продовжувати відігравати важливу роль у зв’язку з браком органів і протипоказами  для трансплантації у  деяких пацієнтів. Є надія, що нові технології покращать можливості діалізу настільки, що він матиме більше переваг у майбутньому.

Джерело: AAAS і EurekAlert!