Blog

Home/Новини/Проведена перша трансплантація штучного серця CARMAT

Проведена перша трансплантація штучного серця CARMAT

У Парижі в Georges Pompidou European Hospital пацієнту з термінальною стадією серцевої недостатності успішно проведена перша трансплантація штучного серця CARMAT, яке здатне самостійно функціонувати до 5 років.

Протези серця вже успішно використовуються кілька десятиліть, як тимчасове рішення для пацієнтів, що очікують трансплантації. Серед конкурентів CARMAT на ринку штучних імплантатів серця представлені компанії з США SynCardia Systems і Abiomed. Імпланти SynCardia вже були імплантовані більше 1200 разів і на сьогодні найбільш тривалий термін їх функціонування у пацієнта складає трохи менше чотирьох років.

Біопротез CARMAT розроблений командою інженерів Airbus з метою замінити реальне серце в довгостроковій перспективі, імітуючи природні умови його функціонування з використанням біологічних матеріалів і датчиків. Він імітує скорочення міокарду і містить датчики, які адаптуються до швидкості кровотоку та навантажень пацієнта. Пристрій CARMAT важить близько 900 г – майже в три рази більше, ніж середня вага здорового людського серця. Очікується, що імплант коштуватиме в Європі від 140,000 до 180,000 євро.

carmat

Зусилля дослідників спрямовані на надання допомоги тисячам пацієнтів, які помирають щороку в очікуванні донора, а також на зниження побічних ефектів, пов’язаних з трансплантатами. У вересні компанія CARMAT отримала дозвіл від французької влади на випробування перших імплантів на чотирьох пацієнтах в трьох лікарнях. Також отримано дозволи на подальші випробування в Бельгії, Польщі, Словенії та Саудівській Аравії.

reuters.com