Blog

Home/Новини/Опубліковані результати випробувань протезу з тактильною чутливістю

Опубліковані результати випробувань протезу з тактильною чутливістю

Перший пацієнт з новим протезом руки здатний сприймати тактильну інформацію в реальному часі за рахунок сенсорів, з’єднаних з нервами передпліччя. Dennis Aabo Sorensen з Данії не тільки може брати предмети, але і визначати їх форму і розмір із закритими очима.Групи дослідників з EPFL (Швейцарія) і SSSA (Італія) на чолі з Silvestro Miceraс розробили революційну систему сенсорів зі зворотним зв’язком, що дозволяють відчувати предмети на дотик. Прототип цієї біонічної технології був протестований в лютому 2013 року під час клінічних випробувань під керівництвом Paolo Maria Rossini в Gemelli Hospital (Рим, Італія). Результати дослідження опубліковані в лютневому номері Science Translational Medicine за 2014 рік.

Пацієнт з новим протезом може визначати предмети на дотик

Micera і його команда вдосконалили штучну руку датчиками, які сприймають інформацію про дотик. Це було зроблено шляхом вимірювання напруженості в штучних сухожиллях, які контролюють рух пальця, і перетворення цього виміру в електричний струм. Але цей електричний сигнал є занадто грубим для сприйняття нервовою системою. Використавши комп’ютерні алгоритми, вчені перетворили електричний сигнал в імпульс, який нервова система вже може інтерпретувати.

Відчуття дотику було досягнуто шляхом передачі оцифрованого сигналу до чотирьох електродів, які хірургічно імплантували в ліктьовий і серединний нерви культі лівої руки пацієнта. Ультра-тонкі надточні електроди розроблені дослідницькою групою Thomas Stieglitz’s з Freiburg University (Німеччина), що дозволило передати надзвичайно слабкі електричні сигнали безпосередньо в нервову систему. Було проведено безліч досліджень для того, щоб електроди продовжували працювати навіть після утворення післяопераційної рубцевої тканини. Електроди були видалені з руки пацієнта через один місяць у зв’язку з обмеженнями з безпеки, передбаченими клінічним випробуванням, хоча вчені не втрачають оптимізму, що електроди можуть залишатися імплантованими і функціонуючими без шкоди для здоров”я протягом багатьох років.

Це клінічне випробування забезпечує перший крок до створення біонічної кінцівки, хоча говорити про комерційне використання сенсорних протезів поки зарано. Наступний крок полягає в мініатюризації електроніки сенсорів зворотного зв’язку для портативних протезів. Крім того, перед ученими стоїть питання удосконалення сенсорної технології для підвищення чіткості дотику і отримання більш точної інформації про кутове переміщення пальців.

www.eurekalert.org